Historia - Slimboard
15821
page,page-id-15821,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Historia

vibrations_infographic

Informacji o celowym i prozdrowotnym wykorzystywaniu wpływu drgań na ludzkie ciało można już doszukać się w starożytnej Grecji. W nadziei na silniejsze ukrwienie i odzyskanie sprawności dysfunkcyjnych części ciała poddawano je mechanicznej stymulacji.

 

Pierwsze doniesienia naukowe o pozytywnym zastosowaniu wibracji w medycynie i rehabilitacji znajdujemy już pod koniec lat 40-tych XX wieku.

 

Regularne badania nad wpływem wibracji na organizm ludzki przeprowadził niemiecki uczony William Bierman w latach 60-tych kładąc jednocześnie podwaliny tej metody.

 

Jego badania kontynuował zespół rosyjskich uczonych pod kierownictwem dr Władimira Nazarova i pierwotnie trening wibracyjny znalazł zastosowanie w ośrodkach badań nad lotami kosmicznymi (w ZSRR, później również w NASA) jako metoda walki z utratą masy mięśniowej i osteoporozą u kosmonautów i astronautów po okresie przebywania w środowisku pozbawionym grawitacji.

 

Trening wibracyjny nie jest więc nowym wynalazkiem – ale dopiero od pewnego czasu zaczął być wykorzystywany w rehabilitacji , medycynie jak również w sporcie i ćwiczeniach fitness.

 

Lata doświadczeń i badań doprowadziły do wniosków, że tylko wibracje w zakresie 20 -60Hz wywierają pozytywny wpływ na tkanki organizmu ludzkiego i właśnie one wykorzystywane są w treningu wibracyjnym.

Literatura.
Br J Nurs. 2008 Nov 13-26;17(20):S34-7.

Cycloidal vibration for the treatment of cellulitis in a community setting.

Tyrer A1, Thornalley C.
J Wound Care. 2007 Apr;16(4):166-9.

Can cycloidal vibration plus standard treatment reduce lower limb cellulitis treatment times?

Johnson S1, Leak K, Singh S, Tan P, Pillay W, Cuschieri RJ, Mostyn E.

Podoba Ci się? Zacznij ćwiczyć już teraz!