Sport i Fitness - Slimboard
15785
page,page-id-15785,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Sport i Fitness

Na możliwość wykorzystania drgań w treningu sportowym pierwsi zwrócili uwagę badacze rosyjscy pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Wykazali oni pozytywny wpływ wibracji na siłę eksplozywną, zarówno u sportowców wysokiego wyczynu jak i u amatorów.

Na przestrzeni lat udowodniono, że ćwiczenia wibracyjne przynoszą efekty metaboliczne, a po ćwiczeniach na platformie wibracyjnej znacznie zwiększa się objętość krwi jak i jej szybkość przepływu w mięśniach nóg co bezsprzecznie wpływa na osiągane wyniki sportowe.

 

Badania przeprowadzane na różnych grupach sportowców (pięściarzach, piłkarzach ręcznych, kulturystach) potwierdziły pozytywny wpływ wibracji na osiągane przez nich rezultaty – wzmocnienie mięśni  nóg, zwiększenie siły uderzeń, poprawę wysokości wyskoku.

 

Wykazano, że wibracje mają pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu przyczyniając się do wzrostu stężenia hormonu wzrostu i testosteronu we krwi.

Wszystkie  korzyści jak i mechanizmy ich powstawania wynikające z treningu wibracyjnego dla sportowców są identyczne dla osób ćwiczących amatorsko bądź wykonujących trening typu fitness.

 

Pamiętając, że cele ćwiczeń i treningu tych grup są różne należy wspomnieć, że stymulowana wibracjami gospodarka hormonalna jak i lepsze ukrwienie narządów naszego ciała przyczynia się również do redukcji tkanki tłuszczowej i redukcji cellulitu, a w efekcie do ujędrnienia ciała, spadku wagi, uzyskania lepszej sylwetki i poprawy samopoczucia.

 

Slimboard daje możliwość wykonywania ćwiczeń w domu co ułatwia korzystanie z dobrodziejstw wibracji praktycznie w każdej wolnej chwili i miejscu.